تبلیغات
شهرنوشت - جایگاه رنگ در منظر شهری
عنوان مقاله: جایگاه رنگ در منظر شهری نمونه موردی شهر کاشان
این مقاله در همایش ملی منظر شهری در ۷-۸ آذر ماه ۱۳۸۹ چاپ شده است.
خلاصه مقاله: رنگ یکی از جنبه های مهم زندگی شهری است. رنگ از جمله خصوصیاتی است که در کنار شکل، ابعاد، جنسیت و بافت هر شیء، حجم یا فضای آن را به ما می شناساند و پیش از بافت، فرم و مواد مصرفی دریافت می شود و به همین دلیل، نخستین چیزی که بیننده در مورد یک منظر شهری شناسایی می¬کند، رنگ است.
در این تحقیق، نقش و جایگاه رنگ در منظر شهری کاشان شامل جایگاه رنگ در سیمای بافت قدیم و جدید، فضاهای مسکونی، مذهبی و نقاشی دیواری در شهر مورد بررسی قرار گرفته است.
نتایج تحقیق نشان می دهد که در شهر کاشان، معماری ساختار کلی شهر را بوجود آورده و مبلمان شهری نیز بخش زیادی از فعالیت در شهر را سامان می دهد و باعث بالا رفتن کیفیت استفاده شهروندان از عناصر ساخته شده است، ولی به دلیل عام بودن کاربرد آن، رنگ نقش بسیار مهمی در جلوه دادن، زیبا ساختن و کسب مشروعیت از مردمی دارد که تمامی اثرات ظاهری آن را با قدرت بینایی و حس باصره خویش درک می کنند.
کلمات کلیدی: گرافیک رنگ در کاشان امروز، نقاشی دیواری در شهر، رنگ و مذهب در فضاهای شهری- رنگ، منظر شهری -کاشان-بافت قدیم و جدید شهری-رنگ در فضاهای مسکونی شهر، رنگ در سیمای بافت قدیم و جدید کاشان، رنگ در سیمای شهر 

طبقه بندی: مقالات، 
برچسب ها: گرافیک رنگ در کاشان امروز، نقاشی دیواری در شهر، رنگ و مذهب در فضاهای شهری- رنگ، منظر شهری -کاشان-بافت قدیم و جدید شهری-رنگ در فضاهای مسکونی شهر، رنگ در سیمای بافت قدیم و جدید کاشان، رنگ در سیمای شهر،  

تاریخ : یکشنبه 1 اردیبهشت 1392 | 10:16 ق.ظ | نویسنده : امیر الف | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.